Registrovať

SPORTIQUE

 

 

Prírodou vytvorená, nami zdokonalená, zdravá starostlivosť o telo.
Nenahraditeľná pre každodenné aktivity a športové výkony vyžadujúce vytrvalosť, húževnatosť a fyzickú zdatnosť.ČERVENÁ

je farba krvi, farba života, ktorá nás spája na ceste za našimi životnými cieľmi v živote, práci alebo športe.

BIELA

je symbolom čistoty a biely kríž označuje rýdzosť a čistotu našich produktov.

 

 

 

 

Výrobky SPORTIQUE sú vytvorené pre športovcov a všetkých aktívnych ľudí. Sú určené pre vysoko záťažové aktivity bez ohľadu na to, o aký šport alebo prácu sa jedná. Lyžiar, bežec, turista, rovnako ako robotník alebo poľnohospodár nájdu vo výrobku SPORTIQUE spoľahlivý prostriedok pre starostlivosť o svoje telo a využitie svojho životného potenciálu. Samozrejme za podmienok, že sú splnené ostatné predpoklady, ku ktorým patrí zdravá výživa, životospráva a primeraný odpočinok.

Poslaním SPORTIQUE je ponúknuť výrobky vytvorené z najčistejších prírodných zdrojov, bez ropných a syntetických surovín, ktoré sú niekedy zdrojom alergií, toxínov a karcinogénom. Používame zásadne rastlinné a prírodné suroviny v podobe bylín, rastlinných olejov a tukov, nikdy nie tuky a suroviny živočíšneho pôvodu. Používame iba suroviny, ktoré by sme sa nebáli dávať svojim deťom alebo ich sami jesť.

Nevykonávame testy na zvieratách a nepoužívame suroviny, o ktorých vieme, že boli na zvieratách testované. Naše výrobky sú prísne testované a hodnotené podľa zákonov EU, majú certifikáty a potvrdenia o mikrobiologickej a dermatologickej nezávadnosti. Pri vývoji nových receptúrach a výrobe, spájame znalosti našich predkov s najnovšími poznatkami v oblasti chémie, kozmetológie a farmácie. Našim cieľom je spríjemniť a uľahčiť každodenné športové a pracovné aktivity.

Výrobky SPORTIQUE sa vyznačujú starostlivo voleným a vyváženým zložením, akosťou a čistotou vstupných surovín, výrobou za prísnych farmaceutických podmienok v prostredí podliehajúcom certifikácii podľa príslušných noriem a predpisov (ISO, GMP a DIN). Všetky suroviny pochádzajú z overených a certifikovaných zdrojov. Sú vyrábané nielen pre svoje blahodárne účinky, ale tiež s ohľadom na celkové vlastnosti konečného produktu. Balenie SPORTIQUE je predovšetkýn funkčné a praktické, s možnosťou jeho ekologického spracovania po použití. Výrobky SPORTIQUE nie sú nikdy testované na zvieratách, ale „in vitro“ v laboratóriách alebo na dobrovoľníkoch podľa COLIPA predpisov.

SPORTIQUE nevnucuje žiadnu novú fylozofiu a neponúka žiadne neuveriteľne zázračné prípravky. Chce iba nevtieravo a kvalitne podporiť snahu o dobrý a zdravý životný štýľ.

 

 

NEPOUŽÍVAME látky, ktoré môžu pre užívateľa predstavovať kozmetické alebo i závažné zdravotné riziko a tiež látky, u ktorých sa o tejto možnosti odborne diskutuje. Dráždivé detergenty na báze sulfátov, ku ktorým patrí SLES (Sodium Lauryl Sulfate) a ALS (Amonium Lauryl Sulfate), toxické konzervanty a stabilizátory.

NEPOUŽÍVAME Diazolidinyle Urea a Imidazolidinyle Urea, Phenoxyetanol, Methylisothiazoline, DMDMhydantoin, formaldehyd a látky ktoré ho môžu uvoľňovať, ako i ďalšie konzervanty používané v bežných kozmetických prípravkoch. V našich výrobkoch nenájdete parabeny, ktoré imitujú estrogén a majú nebezpečný vplyv na ľudský organizmus.


NEPOUŽÍVAME polypropylénglykol (PPG) ani Polyethylenglykol (PEG) – lacné petrochemické suroviny, ktoré sú pridávané do krémov pre vylepšenie vzhľadu a pre svoje hydratačné účinky, ale zároveň sú silným iritantom pre osoby so senzitívnou, hypoalergénnou alebo diabetickou pokožkou. MEA, DEA – zahusťovadlá v umývacích prípravkoch, ktoré môžu uvoľňovať karcinogénne nitrosamíny, Talek, Aluminium chlorohydrate, Silica, Ozokerite, Lanolín, Parafín, Triclosan, EDTA, TEA tiež nie sú súčasťou našich formulácií. Parfumácia produktov SPORTIQUE je daná obsiahnutými bylinami, voskami alebo čisto prírodnými esenciálnymi olejmi.

Košík0